You are currently viewing Huulepalsamite valmistamise juhend

Huulepalsamite valmistamise juhend

Jagame teiega lihtsat, aga samas väga head huulepalsamite valmistamise retsepti .

 Retsepti kuuluvad ainult looduslikud koostisosad, mille leiate meie veebilehelt. Retseptiga valmivad ideaalselt niisutavad huulepalsamid. Valmiskomplekti koos kõige vajalikuga leiate siit:  https://zinuz.ee/toode/tee-ise-huulepalsameid-komplekt/ 

Retseptiga valmib 13 huulepalsamit, millest 10 valmib huulepulga toorikusse ja 3 metallist purki (10 ml).

Koostisosad:

Kakaovõi 15 g

Sheavõi 24 g

Magusa mandli õli 41 g

Mesilasvaha padjakesed 19 g

MICA värv (soovi korral)

Maitseõli (nt maasikas, vanilje vms. Soovi korral)

Vaja läheb veel:

10 huulepulga toorikut (5 ml)

3 metallist purki (10 ml)

Anumat ja grammikaalu/köögikaalu

Valmistamine:

  1. Aseta kõik koostisosad väikesesse anumasse, nt plastik või klaasanumasse, soovituslikult valamisotsaga, et oleks mugav valada hiljem sulanud mass toorikutesse. NB: jäta õli ca 10 grammi alles (vt punkt 4).
  2. Soojenda keskmisel kuumusel kas nt veevannil või mikrolaineahjus kuni kõik koostisosad on sulanud. Vältida keema minekut. Lisa soovi korral juurde MICA värv ja/või maitseõli. Sega sulanud mass läbi.
  3. Vala toorikud täis. Tahkumisel võib pealispind veidi vajuda- kui see häirib, siis võib valada alguses ka kolmveerand ulatuses täis ja veidi tahkumisel valada veel lõpp peale. Lohk tekib üldjuhul sellest, kui sulanud mass on valamisel veidi liiga kuum.
  4. NB- kui soovid valmistada ka metallist purki valmistatavat huulepalsamit, siis tuleb sulanud massile lisada juurde veidi õli, et segu oleks tahkumisel veidi pehmem ja oleks lihtsam huultele kanda. Ehk vala kõigepealt huulepulga toorikud täis ja siis sellele kogusele, mis jäi üle, lisa veel allesjäänud õli juurde, sega läbi ning vala metallist purkidesse.
  5. Lase tahkuda paar tundi ja ongi nad valmis kasutamiseks.

Lisa kommentaar