You are currently viewing Kehakoorija valmistamine

Kehakoorija valmistamine

Kehakoorija valmistamne

Kehakoorija valmistamine on lihtne ja kiire, piisab üksnes mõnest koostisosast.

Kehakoorija kasutamine ergutab naha uuenemisprotsessi, mille käigus saame eemaldada nahalt mustuse, surnud naharakud ja rasu, mille tulemusel muutub nahk pehmemaks, siledamaks ja elujõulisemaks.

Koorivaks koostisosaks on üldjuhul suhkur või sool, samas võib lisada ka näiteks jahvatatud kohvi. Soolaga kehakoorija sobib rohkem jalgadele, sest on oma omadustelt veidi karedam.

Kehakoorijat on soovituslik kasutada pesemise ajal või kohe pärast seda, sest siis on nahk niiske, mille tulemusel on koorjat lihtsam peale kanda ja mille mõju on ka suurem. Pärast kasutamist saab ülejäägid veega maha pesta.

Allpool leiate 2 erinevat retsepti, millest esimene on väga lihtne ja teine pisut ajakulukam. Kõiki koostisosi on võimalik vahetada vastavat enda soovidele, nt erinevad õlid jne.

Retsept 1

  • 150 g suhkrut (soovi korral võib osa suhkrut asendada ka kohvi puruga, nt 100 g suhkrut ja 50 g kohvi)
  • 70 g õli (sobib hästi magusa mandli õli, kuid võib ka kasutada nt avokaado vms õli vastavalt enda soovidele)
  • 2-3 g/ml eeterliku- või aroomiõli (soovi korral)
  • 200 ml purk või anum

Valmistamine: Sega suhkur ja õli omavahel läbi nt kausis või samas purgis ning lisa juurde soovi korral eeterlik- või aroomiõli. Valmis ta ongi, naudi 😊 Kui kaalu ei ole, on võimalik koorija valmistada ka viisil, kus vala purk kolmveerand ulatuses suhkrut täis ning vala õli praktiliselt kuni suhkru ülemise ääreni ja sega läbi.

Retsept 2 (vahustatud kehakoorija)

Võrreldes esimese retseptiga on vahustatud kehakoorijasse lisatud juurde ka looduslikud võid, nt mangovõi, mis muudab kehakoorija pehmemaks ja õhulisemaks ning ei ole niivõrd teraline, kui esimene retsept. Vahustatud kehakoorija puhul ei ole pärast mahapesemist niisutavat kreemi vajagi 😊

  • 100 g mangovõid (võib ka asendada sheavõiga või panna mõlemat nt 50 g)
  • 25 g kookosrasva
  • 25 g avokaadoõli (võib ka asendada magusa mandli õliga või nt 20 g avokaadoõli ja 5 g jojobaõli)
  • 150 g suhkrut
  • 3-4 ml eeterlikku- või aroomiõli (soovi korral)
  • MICA looduslikud värvid (soovi korral)

Valmistamine: Aseta kõik õlid ja võid (v.a eeterlikud õlid) potti või klaasanumasse. Soojenda keskmisel kuumusel nt veevannil ja sega ühtlaselt, kuni kõik koostisosad on sulanud. Seejärel eemalda anum kuumuselt ja lase veidi jahtuda, kuni segu hakkab muutuma tahkeks (võib asetada ka külmkappi vahepeal).

Võta appi mikser ja mikserda 10 minutit kuni mass on läinud mõnusalt õhuliseks. Seejärel lisa suhkur osade kaupa ja sega omavahel läbi. Lisa juurde soovi korral ka eeterlik õli ja MICA värv.

Aseta soovitud purki ja ongi valmis 😊 Kehakoorijat võib hoida ka külmkapis.

Kõik vajalikud materjalid leiad siit: https://zinuz.ee/tootekategooria/isetegijale/kosmeetika-valmistamine/taimsed-olid-ja-void-kosmeetika-valmistamine/ 

Lisa kommentaar