You are currently viewing Vannipallide valmistamine

Vannipallide valmistamine

Vannipallide meisterdamine on väga tore tegevus kas üksi või lastega 😊

Naatriumbikarbonaat on vannipallide tegemisel põhiline koostisosa, mis annab vannipallile koos sidrunhappega soovitud kihiseva efekti veega kokkupuutel. 

Üldjuhul kasutatakse naatriumbikarbonaati ja sidrunhapet omavahelises suhtes 3:1 või 2:1. Need kaks ainet moodustavadki põhilise koostisosade hulga vannipallis, mis veega kokkupuutes annab ka kihiseva efekti. Et need kaks ainet omavahel siduda, oleks vaja lisada veidi vedelikke, milleks sobib väga hästi nõiapuuvesi või õli (nt magusa mandli-, oliiviõli vms). lisada võib ka aroomi- või eeterlikke õlisid. Tavalist vett ei soovitata kasutada, kuna võib põhjustada ka vannipallide murenemist. Vee asemel on võimalik kasutada ka isopropüülalkoholi ja destilleeritud vee segu. Lisada võib ka vähesel määral soola (nt Epsom -, mere -või himaalaja soola)

Värvimiseks sobivad näiteks Zinuz veebipoes müüdavad veepõhised värvid kui ka MICA värvid. Võib ka lisada kuivatatud taimi.  Lisaks võib soovi korral lisada 100% looduslikku SLSA-d, mis annab vees lahustudes rikkaliku ja suuremullilise vahutamise.

Valmistamisel sega esmalt eraldi anumas kokku kuivad ained- naatriumbikarbonaat ja sidrunhape.

Seejärel võib lisada värvaine (mõned tilgad), aroomi –või eeterlikud õlid ja nt mõne baasõli enda soovide järgi- need ained võib ka eelnevalt teises anumas kokku segada. Meeles tuleb pidada, et õlidega kokkupuutel võib kuiv segu hakata omavahel reageerima, mida ei tohiks lasta juhtuda, seepärast tuleb õlide lisamisel ka hakata kiirelt segama (nt alguses lusikaga ja pärast käte vahel mudides). Mõistlik on õlisid valada mitte ühte kohta vaid pigem ühtlaselt laiali, et vältida segu omavahelist reageerimist.

Kui pole soov õlisid kasutada, võib ka kasutada veepritsi segu omavaheliseks sidumiseks (nt siis nõiapuuvett või isopropüülakoholi). Segu on valmis, kui pigistamisel jääb mass tükki, peaks olema pigem kuivemapoolne, et ained omavahel reageerima ei hakkaks. Seejärel suru mass tihedalt vannipalli vormi ja lase 24 h kuivada.

Klassikaline retsept:

Vannipall lisab vanniveele aroomi, pehmendab nahka ja aitab lõõgastuda

Vannipallide valmistamiseks leiad kogu vajaliku materjali siit:

https://zinuz.ee/tootekategooria/isetegijale/vannipalli-materjalid/

 

This Post Has 4 Comments

 1. keidi

  Kas retsept on ühele vannipommile?

  1. zinuz

   Tere,
   Täname küsimuse eest.
   See oleneb, kui suurt vannipalli vormi kasutada, orienteeruvalt saab sellest kogusest valmistada 2 suuremat või 4 väiksemat vannipalli.

 2. Meeli

  Millal SLSA jälle müügile tleb?

  1. zinuz

   SLSA tuleb uuesti müügile järgmise nädala alguses 🙂

Lisa kommentaar