Sidrunhape 500 g-5 kg

4.9039.90

Sidrunhape annab vannipallile luksusliku väljanägemise ning annab pallile piisava tugevuse.

Sidrunhape on keskkonnasõbralik ja pärsib mikroobide arengut ning on puhastava toimega. Kasutatakse ka toidulisandi ja säilitusainena.

Kirjeldus

Vannipalli valmistamine:

Naatriumbikarbonaat on vannipallide tegemisel põhiline koostisosa, mis annab vannipallile koos sidrunhappega soovitud kihiseda efekti veega kokkupuutel.

Üldjuhul kasutatakse naatriumbikarbonaati ja sidrunhapet omavahelises suhtes 3:1 või 2:1. Need kaks ainet moodustavadki põhilise koostisosade hulga vannipallis, mis veega kokkupuutes annab ka kihiseva efekti. Et need kaks ainet omavahel siduda, oleks vaja lisada veidi vett või õli (nt magusa mandli-,oliiviõli vms) ja aroomi- või eeterlikke õlisid. Lisada võib ka soola (nt Epsom -, mere -või himaalaja soola). Värvimiseks sobivad näiteks Zinuz veebipoes müüdavad veepõhised värvid. Võib ka lisada kuivatatud taimi.  Lisaks võib soovi korral lisada ka 100% looduslikku  SLSA-d, mis annab vees lahustudes rikkaliku ja suuremullilise vahutamise.

Valmistamisel sega esmalt eraldi anumas kokku kuivad ained- naatriumbikarbonaat ja sidrunhape. Seejärel võib lisada värvaine (mõned tilgad), aroomi –või eeterlikud õlid ja nt mõne baasõli enda soovide järgi- need ained võib ka eelnevalt teises anumas kokku segada. Meeles tuleb pidada, et õlidega kokkupuutel võib kuiv segu hakata omavahel reageerima, mida ei tohiks lasta juhtuda, seepärast tuleb õlide lisamisel ka hakata kiirelt segama (nt alguses lusikaga ja pärast käte vahel mudides). Mõistlik on õlisid valada mitte ühte kohta vaid pigem ühtlaselt laiali, et vältida segu omavahelist reageerimist. Kui pole soov õlisid kasutada, võib ka kasutada veepritsi segu omavaheliseks sidumiseks. Segu on valmis, kui pigistamisel jääb mass tükki, peaks olema pigem kuivemapoolne, et ained omavahel reageerima ei hakkaks. Seejärel suru mass tihedalt vannipalli vormi ja lase 24 h kuivada.

Klassikaline retsept:

  • 150 g naatriumbikarbonaat
  • 75 g sidrunhapet
  • 20-30 tilka aroomi- või eeterlikku õli
  • 5-7 tilka veepõhist värvi (vastavalt soovidele)
  • 1-2 spl vett või õli (oliivi-, magusa mandli õli vms)-vastavalt vajadusele, et mass hakkaks kokku jääma
  • Soovi korral 20 g soola (nt Epsom, mere –või himaalaja sool)
  •  10-20 g SLSA-d

Vannipall lisab vanniveele aroomi, pehmendab nahka ja aitab lõõgastuda.

Arvustused

Tooteülevaateid veel ei ole.

Ole esimene, kes hindab toodet “Sidrunhape 500 g-5 kg”

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga